#sadziMY - ?ODBIERZ DARMOWĄ SADZONKĘ DRZEWKA 18 WRZEŚNIA W MCH Stara Betoniarnia w Gostyninie - w godzinach 7.00 – 11.00.

?Przyłącz się do ogólnopolskiej akcji i posadź drzewko ?!
Kolejny już raz, z inicjatywy Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Pierwszej Damy oraz Lasy Państwowe organizowana jest akcja #sadziMY.

W piątek 18 września we wszystkich nadleśnictwach w Polsce ROZDAWANE będą sadzonki rodzimych drzew leśnych.

✔️Nadleśnictwo Gostynin zaprasza do swojej siedziby, przy ul. Bierzewickiej 55, gdzie od godziny 8.00 do 15.00 będzie można odebrać sadzonki sosny, dębu, buka.

✔️Zapraszamy również do stoiska Nadleśnictwa przy Hali Targowej w MCH Stara Betoniarnia w Gostyninie - w godzinach 7.00 – 11.00.

Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec - drewno - tworzący domy również dla nas. Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew. Mimo że czasem wysiłek wielu pokoleń niszczą klęski żywiołowe, sadzenie trwa i lasów w Polsce przybywa. Zajmują one już blisko jedną trzecią powierzchni naszego kraju. Drzewa są jednak potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie. W ramach ogólnopolskiej akcji #sadziMy, każdy może odebrać sadzonkę i posadzić ją na własnym gruncie, aby móc później drzewko samodzielnie pielęgnować i podziwiać, jak z roku na rok rośnie.
W trosce o wspólne bezpieczeństwo prosimy o przestrzeganie zasad Głównego Inspektoratu Sanitarnego: https://gis.gov.pl/…/dekalog-bezpiecznego-zachowania-podcz…/