MCH Stara Betoniarnia

tel. 24-369-60-12

E-mail: biuro@starabetoniarnia.pl

Strona główna

 
Z miłą chęcią informujemy o otwarciu Punktu Adopcji Roślin (PAR) w MCH Stara Betoniarnia.
 
Wiele osób kocha kwiaty doniczkowe. Nie wyobrażają sobie dekoracji w domu właśnie bez roślin. Jednak są sytuacje w życiu takie jak przeprowadzka, alergia, zmiana wystroju, brak odpowiedniego miejsca, nowy członek rodziny czy nieumiejętna pielęgnacja, które sprawiają iż należy zrezygnować z dalszej hodowli. Dotychczas najczęściej kwiaty były wyrzucane na śmietnik, albo stawiane obok niego, żeby ktoś mógł je zabrać.
Jeśli masz roślinę, którą nie chcesz się już zajmować, z drugiej jednak strony szkoda ci wyrzucać do śmietnika, możesz oddać ją do schroniska dla roślin, gdzie szybko znajdzie nowego opiekuna. Gdzie oddać niechciane kwiaty i jak bezpłatnie adoptować roślinę?
Od dziś w biurze Betoniarni w godz. 7.00-16.00 otwieramy Punkt Adopcji Roślin. Możesz także podzielić się szczepkami roślin i dzięki temu zasilić roślinami parapety sąsiadów. Jeśli szukasz nowych roślin, to także świetne miejsce, aby całkowicie bezpłatnie przygarnąć roślinę.
Śledź naszą stronę, a my regularnie będziemy aktualizować informacje o dostępności roślin do adopcji.
Zapraszamy do biura MCH Stara Betoniarnia.
Jak oddać rośliny? Zasady są proste.
Jeśli chcesz oddać roślinę przygotuj ją wcześniej – podlej, opcjonalnie przyklej na doniczce karteczkę z informacją o gatunku, wieku, miasto pochodzenia czy imienia. Rośliny nie powinny być uschnięte i należy je przekazać w doniczkach. Przywieź je do biura MCH Stara Betoniarnia ul. Bierzewicka 32 w Gostyninie.
Oddawać i adoptować rośliny możecie zupełnie za darmo.
Regulamin:
1. Przyjmujemy rośliny doniczkowe, do przechowywania i sadzenia w pomieszczeniach.
2. Każdy może pozostawić roślinę (jeśli będzie wolne miejsce) lub ją zabrać.
3. Dysponujemy ograniczoną powierzchnią na rośliny.
4. Maksymalna wysokość roślin 100 cm, szerokość 50 cm.
5. Rośliny przyjmujemy w doniczkach.
6. Rośliny muszą być w dobrej kondycji, nie mogą być chore czy zniszczone.
7. Mile widziane informacje o oddawanej roślinie np. gatunek, imię.
8. Przed pozostawieniem rośliny w biurze MCH Stara Betoniarnia należy skontaktować się za pośrednictwem fanpaga, mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.